Компенсація за час відрядження у вихідні дні


◦ Трудовi вiдносини
◦ Відрядження
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Оплата відрядження

Найпоширенішим запитанням, що пов­торюється з року в рік, з місяця у місяць, є таке: як компенсувати працівнику день виїзду у відрядження чи день повернення з відрядження, якщо він припадає на вихідний? Відповідаємо: на свій розсуд, і це слід передбачити в положенні про відрядження. А тепер детальніше, чому саме так.

 

Інструкція № 59 і відрядження у вихідні

В Інструкції № 59 питання надання компенсації за час відрядження, що припадає на вихідні дні, врегульовано таким чином:

• на працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються (п. 8). Тобто за вихідні дні, які працівник провів поза домом, інші дні відпочинку не надаються; працівник вихідний і у відрядженні;

• якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00