Конфлікти на роботі: причини виникнення та способи вирішення

Управління персоналом

 

Кожному з нас в різних життєвих ситуаціях доводи брати участь в конфлікті: в ролі ініціатора, його опонента чи спостерігача. Сьогодні багато керівників або прагнуть «придушувати» конфлікти, або не хочуть втручатися в них. Обидві позиції помилкові, бо вони призводять до значних витрат в діяльності підприємства. Перша позиція може перешкоджати розвитку потрібних, корисних для підприємства конфліктів (так-так, існують й такі, але про це трохи пізніше). Друга ж позиція дає можливість вільно розвиватися тим конфліктам, які завдають шкоди підприємству в цілому і кожній з працюючих на ньому людині зокрема. Таким чином, і директору підприємства, і керівникам структурних підрозділів, і кадровикам варто навчитися управляти конфліктами, оскільки це вміння необхідне для ефективної роботи підприємства.

 

Що є конфліктом

Загальне визначення конфлікту (від лат. сonflictus — зіткнення) — це зіткнення суперечливих або несумісних сил. Більш повне визначення — протиріччя, що виникає між людьми, колективами в процесі їх спільної трудової діяльності через нерозуміння або протилежності інтересів, відсутність згоди між двома або більше сторонами.

Конфлікт — це факт людського існування. Багато людей сприймають історію людства як нескінченну повість конфліктів і боротьби. Але ніде конфлікти не виявляються настільки очевидно, як в світі бізнесу. Існують конфлікти між фірмами, компаніями, асоціаціями, в межах однієї організації і т. п.. …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам