Матеріальна допомога освітянам: виплати молодшому обслуговуючому персоналу

Оплата праці

 

Чи надається матеріальна допомога особам з числа молодшого обслуговуючого персоналу закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, зокрема прибиральникам службових приміщень? В якому розмірі? Як виплачувати їм матеріальну допомогу, якщо прибиральник працює за сумісництвом? Про це далі в статті.
 

Працівники закладів освіти, у т. ч. з числа молодшого обслуговуючого та допоміжного персоналу, можуть отримувати матеріальну допомогу, у т. ч. на оздоровлення, згідно з пп. «б» п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — Постанова № 1298). Указана виплата не є обов’язковою й виплачується в межах фонду заробітної плати, встановленої закладу на поточний рік.

Зазначимо, що до початку бюджетного року відповідний орган управління освітою визначає складові заробітної плати, до яких належить і матеріальна допомога, яку виплачують працівникам закладу, з урахуванням реальних фінансових можливостей бюджету. Така допомога виплачується працівникам у разі скрутного матеріального становища, у разі надання щорічної відпустки (на оздоровлення), народження дитини, на лікування, поховання тощо.

Відповідно до пп. 6.3.16 п. 6.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016–2020 рр. керівникам закладів і установ освіти рекомендовано передбачати в кошторисах видатки на преміювання, надання …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00