Консультант Кадровика
електронна версія

«Молоді» працівники: категорії та пільги


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини з неповнолітніми
◦ Пільги працівникам

На багатьох підприємствах, установах, організаціях є працівники, яких умовно можна назвати «молодими», і які мають певні пільги та гарантії у сфері праці, що можуть різнитися залежно від конкретної пільгової категорії молодого працівника, адже згідно із законодавством, зокрема КЗпП, це можуть бути досить різні категорії «молоді спеціалісти», «молоді робітники», «молодь» тощо.

 

Який працівник вважається «молодим»?

Поняття «молодий працівник» саме у такому вигляді у трудовому законодавстві немає, натомість його можна зустріти в деяких інших нормативно-правових актах сфери соціально-трудових відносин, зокрема у Законі України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067).

Молодий працівник — це громадянин України віком до 35 років, випускник закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, який у шестимісячний строк після закінчення навчання працевлаштувався самостійно або за направленням закладу освіти чи територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та продовжує працювати протягом трьох років за кваліфікацією, яку він набув під час навчання, в т. ч. незалежно від місця першого працевлаштування (ст. 1 Закону № 5067).

Для молодих працівників, яких у Законі № 5067, КЗпП і деяких інших нормативно-правових актах сфери соціально-трудових відносин часто називають «молоддю», передбачені різні пільги та гарантії …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00