Консультант Кадровика
електронна версія

Визначення категорії працівників для проходження наркологічного огляду


◦ Офіційні роз’яснення

Профілактичні наркоогляди проводяться з метою своєчасного виявлення хворих на алкоголізм, токсикоманію, наркозалежних і встановлення наркологічних протипоказань.

Роботи в різних сферах діяльності передбачають контакт з етиловим спиртом та різними токсичними речовинами. З метою своєчасного виявлення хворих на алкоголізм, токсикоманії, наркозалежних і встановлення наркологічних протипоказань до певних видів діяльності запроваджений профілактичний наркологічний огляд.

Проводити наркологічний огляд має право лікар-нарколог, який має сертифікат за спеціальністю «Наркологія», пройшов спеціальну підготовку за затвердженою МОЗ програмою, тестування та отримав посвідчення за формою № 146/0. Навчання з питань сучасного проведення наркооглядів лікар має проходити кожні три роки. Основну відповідальність за якість профілактичного наркологічного огляду несе керівник наркологічної клініки, на базі якої проводяться огляди.

Порядок проведення профілактичного наркологічного огляду затверджений постановою КМУ від 06.11.1997 р. № 1238 (далі — Порядок 1238).

Згідно з п. 2 Порядку № 1238 встановлена така кратність періодичного наркологічного огляду, зокрема, раз на рік:

для працівників підприємств із видобутку нафти, переробки високосірчистої та сірчистої нафти, природного газу, піробензолу; селективного очищення мастил, піролізу; очищення нафти і газу від сірководню; очищення нафтоналивних резервуарів; екстракційного виробництва озокериту; виробництва різних синтетичних продуктів (фенол, ацетон, синтетичні жирні кислоти та спирти) тощо; допоміжних процесів, пов’язаних з обслуговуванням товарних парків, забором проб, лабораторним контролем сировини проміжних і …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00