Консультант Кадровика
електронна версія

Обираємо назви посад і професій у сфері охорони праці


 

Згідно із законодавством практично на усіх підприємствах, установах, організаціях (далі — підприємство) у тому чи іншому вигляді мають утворюватися служби охорони праці. У зв’язку з цим на практиці багатьом кадровикам під час утворення таких служб або у процесі їх діяльності доводиться й вирішувати різні питання відповідності назв посад у таких службах Національному класифікатору України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП), а також інші подібні питання, що пов’язані з необхідністю дотримання вимог і деяких інших нормативно-правових актів. Ознайомтеся з кількома практичними ситуаціями, які виникають у кадровиків під час пошуку у КП підходящих назв посад і професій для працівників, які опікуються на підприємстві питаннями охорони праці.

 

Інженер з охорони праці без вищої освіти

Ситуація: На підприємстві наразі вакантна посада інженера з охорони праці, на яку начальник відділу охорони праці пропонує перевести працівника з іншого структурного підрозділу. Але цей працівник отримає вищу освіту лише через рік (він навчається заочно) — чи можна за таких обставин вже зараз його перевести на посаду інженера з охорони праці?

Відповідь на запитання: Згідно зі ст. 15 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-XII (далі — Закон № 2694), на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00