Обираємо назви посад і професій у сфері охорони здоров’я

Професійна класифікація

 

Під час вирішення різних питань професійної класифікації у сфері охорони здоров’я у більшості випадків слід враховувати не лише вимоги Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП), але і вимоги галузевого випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 р. № 117 (звісно, з усіма змінами і доповненнями, яких було досить багато з моменту видання цього наказу), а також й інших нормативно-правових актів сфери охорони здоров’я. Ознайомтеся з кількома практичними ситуаціями, які виникають у кадровиків закладів охорони здоров’я під час пошуку у КП підходящих назв посад і професій для своїх працівників.

 

Фахівець з гірудотерапії

Ситуація: Керівництво закладу охорони здоров’я вирішило організувати кабінет, в якому б надавалися медичні послуги з лікування медичними п’явками (гірудотерапії). Але переглянувши і КП, і випуск 78 «Охорона здоров’я» ДКХП, працівники відділу кадрів не знайшли підходящої назви посади для такого фахівця, внаслідок чого не змогли і повністю визначити його обов’язки. Чи можна у даному випадку назвати відповідну посаду  «Фахівець з гірудотерапії»?

Відповідь на запитання: На цей час КП містить лише одну «вузькоспеціалізовану» професійну назву роботи, що безпосередньо пов’язана з гірудотерапією — «Лаборант з вирощування медичних п’явок» з кодом КП …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00