Обираємо назви посад і професій у сфері транспорту

Професійна класифікація

 

Продовжуючи тему вирішення питань щодо правильного застосування назв посад і професій відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП) у різних ситуаціях, у цьому номері ми розглянемо деякі випадки, які виникли під час добору підходящих назв професій і посад у сфері транспорту.

 

Фахівець з обслуговування повітряних суден в аеропорту

Ситуація: У зв’язку з будівництвом аеропорту у працівників відділу кадрів, які раніше не працювали на повітряному транспорті, виникло запитання: «Як правильно підібрати назву посади для фахівця, який буде обслуговувати повітряні судна в аеропорту»?

Відповідь на запитання: Основні професії та посади, пов’язані з діяльністю авіаційного транспорту, містяться у галузевому випуску 68 «Авіаційний транспорт» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), затвердженому наказом Міністерства транспорту України від 17 липня 2002 р. № 488 (далі — Випуск 68 ДКХП). Щоб підібрати найбільш підходящу назву професії (посади) з Випуску 68 ДКХП, слід взяти до уваги:

— основні завдання та обов’язки, які працівник буде виконувати;

— суміжні завдання та обов’язки;

— тип обслуговування, яке буде проводитись в аеропорту (наприклад, технічне обслуговування повітряного судна, обслуговування пасажирів повітряного судна тощо).

Після порівняння зазначеної інформації із кваліфікаційними характеристиками з випуску 68 ДКХП (Таблиця 1) слід обрати з нього …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00