Заробітна плата. Спецвипуск
електронна версія

Оформлення й оплата листків непрацездатності


 

Оформлення листків непрацездатності

 

Постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього (далі — Порядок № 328). Але затвердження цього документа — це ще не початок обігу «електронних» листків непрацездатності. Вони будуть впроваджені, очевидно, ближче до кінця року. Уряд зобов’язав Пенсійний фонд України (він є держателем реєстру застрахованих осіб), Міністерство охорони здоров’я, Національну службу здоров’я (вони відповідальні за видачу листків непрацездатності в цілому) та Фонд соціального страхування України (відповідальний за оплату) затвердити до 01.09.2019 р. ще один порядок — порядок обміну інформацією між собою для функціонування електронного реєстру. І лише після цього ще через три місяці Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я мають забезпечити видачу листків непрацездатності в «електронній» формі.

На жаль, у плані роботи Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України на 2019 р. ми не знайшли інформації про внесення змін чи роботу над новими редакціями Інструкції № 455 чи Інструкції № 532. Тому далі наводимо відповіді на найбільш поширені запитання, пов’язані з оформленням листків непраце­здатності з огляду на Інструкцію № 455 чи Інструкцію № 532.

 

Загальні правила видачі листків непрацездатності

 

Кому видаються

Відповідно до п. 1.3 Інструкції № 455 у разі встановлення тимчасової непрацездатності листки непрацездатності видаються, зокрема, працюючим на умовах трудового договору в Україні незалежно від громадянства …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00