Оплата листка непрацездатності, якщо працівник захворів під час відпустки і помер

Пряма лінія

 

 

Працівнику було надано частину щорічної основної відпустки з 20 травня до 7 червня 2019 р. і за три дні до її початку виплачено відпускні. У період відпустки працівник захворів: з 24.05.2019 р. йому було відкрито листок непрацездатності, а 01.06.2019 р. — закрито у зв’язку з його смертю. Чи надається допомога по тимчасовій непрацездатності, якщо оплату часу відпустки було проведено і 8 календарних днів відпустки були за невідпрацьований час?

Згідно з останнім абзацом частини другої ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці допомога надається в порядку та розмірах, установлених цим Законом. Тобто незалежно від того, що працівнику перед відпусткою виплачують відпускні, якщо він під час відпустки захворів і оформив належним чином листок непрацездатності, такий листок підлягає оплаті на загальних підставах. Відпустка у цьому випадку має бути перенесена на інший період або продовжена на кількість календарних днів хвороби (п. 1 частини другої ст. 11 Закону про відпустки).

У ситуації, що розглядається, продовження та перенесення відпустки не буде, оскільки тимчасова непрацездатності працівника закінчилася смертю, але листок непрацездатності на 9 …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00