Кадровик України. Спецвипуск
електронна версія

Організація службових відряджень


Службове відрядження — невід’ємна складова господарської діяльності будь-якого підприємства. Направлення у відрядження пов’язано з багатьма нюансами, які обов’язково слід враховувати як підприємству, так і відрядженому працівнику.

 

Нормативне регулювання

До обов’язків працівника належить, зокрема, виконання розпоряджень роботодавця, які не суперечать умовам укладеного трудового договору та посадовим обов’язкам працівника (ст. 21 КЗпП). Тому керівник підприємства має право направити його у відрядження для вирішення службових питань. При цьому працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями.

Питання, пов’язані з відрядженнями, регулюються положеннями трудового законодавства та локальними актами роботодавця. Відповідно до п. 1 розділу І Інструкції № 59 службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

 

ВАЖЛИВО!

Не є відрядженням службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз’їзний характер.

 

Незважаючи на те, що положення Інструкції № 59 наразі є обов’язковими лише для виконання органами державної влади, підприємствами, установами й організаціями, що повністю або частково утримуються за бюджетні кошти, госпрозрахункові підприємства можуть застосовувати її на свій розсуд. Тобто норми Інструкції № 59 можуть бути використані в разі направлення у відрядження працівників підприємств усіх форм власності, якщо це прописано в колективному договорі …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00