Особливості трудових відносин у фермерському господарстві

Складні питання для профі

Аграрний сектор України продовжує відігравати провідну роль в економіці, а серед найбільш значущих виробників сільськогосподарської продукції у цьому секторі є і фермерські господарства. Трудові відносини у фермерському господарстві базуються, переважно, на праці його членів (і такі відносини регулюються Статутом), проте іноді виникає виробнича потреба у залученні до роботи у фермерському господарстві інших громадян за трудовим договором (контрактом). Наразі дізнайтеся про особливості оформлення трудових відносин у фермерських господарствах, а також про різницю в оформленні його членів та інших осіб, залучених до роботи в ньому за трудовим договором (контрактом).

 

Правові підстави утворення і діяльності фермерських господарств

Відносини, пов’язані зі створенням та діяльністю фермерських господарств, регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, Законом України «Про фермерське господарство» від 19 червня 2003 р. № 973-IV (далі — Закон № 973) та іншими нормативно-правовими актами України. Зокрема у ст. 1 Закону № 973 міститься визначення поняття «фермерське господарство».

Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у т. ч. в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.

Зауважимо, що згідно з ч. 2 …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00