Кадровик України
електронна версія

Особливості трудових відносин з медпрацівниками


Останнім часом особлива увага прикута до правовідносин, які виникають між закладами охорони здоров’я та найманими медпрацівниками. Це пов’язано, зокрема, з посиленням державного контролю за виконанням ліцензійних умов та додержанням критеріїв акредитації медичних закладів.

Отримати ліцензію та здійснювати діяльність з медичної практики можуть як фізичні особи — підприємці, так і юридичні особи, тож порядок оформлення працівників для них буде різний. Якщо ліцензію на медичну практику планує отримати установа охорони здоров’я, тобто юридична особа, оформити трудові відносини, наприклад, з директором, необхідно ще до отримання медичної ліцензії. Що стосується іншого медперсоналу, то оформляти трудові відносини з ними потрібно в місячний строк з дня отримання відповідної ліцензії.

Також створюється багато закладів охорони здоров’я приватної форми власності, фахівці відділу кадрів яких, не маючи достатнього досвіду роботи, не дотримуються положень законодавства щодо забезпечення прав медичних працівників. Збільшується й кількість конфліктів, пов’язаних з оформленням пільгових пенсій медпрацівників окремих категорій через помилки, допущені під час працевлаштування та внесення записів до трудових книжок.

Тож правильне оформлення працівників є обов’язковою умовою роботи медичного закладу, оскільки штрафи за наявність неоформленого медперсоналу з кожним роком зростають, паралельно зі збільшенням заробітної плати. Наприклад, у 2020 р. штраф за одного неоформленого медфахівця становить 141 690,00 грн.

 

Документальне оформлення трудових відносин

Під час працевлаштування майбутній …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00