Консультант Кадровика
електронна версія

Оцінювання персоналу та його зв’язок з атестацію


◦ Трудовi вiдносини
◦ Атестація

 Для визначення професійної придатності працівника до певного виду робіт проводиться його атестація. Для цього можуть використовуватися різні інструменти та методи оцінювання, або іншими словами — своєрідної «діагностики» працівника, за умови що вони відповідають вимогам чинного законодавства. Про це – далі. 

Оцінка й оцінювання працівників

Як відомо, загальний порядок проведення атестації працівників підприємства регулюється Законом № 4312, у ст. 1 якого міститься визначення поняття «атестація». Що це таке див. у Розділі «Загальні питання» на с. 6.

 

У Законі № 4312 конкретні методи або критерії оцінки професійного рівня працівників або жодні вимоги до них не наводяться.

Цим законом встановлюються лише деякі вимоги до загального порядку атестації персоналу, зокрема до строків і періодичності її проведення, категорій працівників, які не можуть бути залучені до процедури атестації, тощо. Однак недотримання цих вимог унеможливить для роботодавця використання результатів атестації персоналу на практиці (наприклад, для ефективного розподілу кадрів, переведення на вищі посади одних працівників та/або пониження за посадою або звільнення інших тощо), які б ефективні методи оцінювання персоналу не застосовувалися під час атестації.

Варто зазначити, що поняття «оцінка», яке міститься у визначенні поняття «атестація працівників», і поняття «оцінювання» мають різне значення.

«Оцінка» переважно пов’язана з одноразовими …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00