Перевірки Держпраці: нові старі порядки

Моніторинг

 

Після того як суд скасував урядові порядки з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, КМУ затвердив нові. Про те, що в них змінилося, — стисло в коментарі.

 

Історія питання

У 2017 р. постановою КМУ від 26.04.2017 р. № 295 (далі — Постанова № 295) на виконання положень ст. 259 КЗпП1 було затверджено:

• Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі — Порядок контролю);

• Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі — Порядок нагляду).

Крім того, міським радам міст обласного значення та сільським, селищним, міським радам об’єднаних територіальних громад було рекомендовано керуватися Постановою № 295 під час здійснення повноважень, передбачених частиною третьою ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР (далі — Закон № 280).

Порядок контролю передбачав проведення перевірок — інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці — за ознаками, які свідчать про порушення законодавства про працю. Порядок нагляду також передбачав проведення перевірок, але їх метою було виявлення порушень та недоліків під час здійснення контрольних повноважень. Заходи контролю могли проводитися без попереднього планування та попередження, а нагляду — за планом з попередженням не пізніше ніж за п’ять робочих днів до їх початку.

Відповідно до норм Порядків перевірки мали право проводити інспектори праці — Держпраці та її територіальних органів, а також виконавчих органів …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00