Консультант Кадровика
електронна версія

Підписання документів виконуючим обов'язки


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника

Директор підприємства перебуває у відпустці. Його заступник наказом по підприємству на цей період призначений виконувати обов’язки тимчасово відсутнього керівника, а також підписувати розпорядчі документи. Яку посаду він має зазначати під час підписання документів — «заступник» чи «в. о»?

Ведення діловодства для всіх без винятку юридичних осіб регулюють Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 р. № 1000/5 (далі — Правила № 1000/5). Окрім цього, вимоги до оформлення документів також містяться у ДСТУ 4163-2003.

У п. 10 р. 7 Правил № 1000/5 вказано, що в разі відсутності посадової особи, найменування посади, прізвище, ініціали якої зазначено на проекті документа, документ підписує особа, яка виконує її обов’язки, або її заступник.

У цьому випадку обов’язково вказують фактичну посаду та прізвище особи, яка підписала документ (виправлення вносять рукописним або машинописним способом, якщо документ неможливо передрукувати). Підписувати документ із прийменником «за» або ставити правобіжну похилу риску перед назвою посади не дозволяється.

Тобто, якщо в керівника є заступник і в його посадовій інструкції зазначено, що він на час тимчасової відсутності керівника виконує його функції, або наказом керівника врегульовано питання підписання документів його заступником, то підписує їх саме він, вказуючи …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00