Підвищення зарплати заднім числом: чи можливо?

 

Про зменшення зарплати, якщо таке стається (наприклад, у зв’язку із важким фінансовим становищем), працівника слід попередити щонайменше за два місяці, оскільки це зміна істотних умов праці. Завчасне попередження про підвищення зарплати не вимагається (хоча попередження як таке необхідне). А чи є якісь застереження щодо підвищення зарплати заднім числом? Про це — у статті

 

Ситуація

Працівнику встановлено оклад у розмірі 15 000,00 грн. І 16.07.2019 р. йому було нараховано зарплату за першу половину липня в сумі 7000,00 грн. Після утримання із суми зарплати ПДФО за ставкою 18 % у сумі 1260,00 грн та ВЗ за ставкою 1,5 % у сумі 105 грн працівнику виплачено 5635,00 грн. 25 липня керівник вирішив збільшити оклад цьому працівнику, причому заднім числом з 1 липня — до 20 000,00 грн. З’ясуємо, чи має право керівник видавати наказ про збільшення розміру заробітної плати заднім числом, тобто з дати, що минула? І якщо так, то яким чином відобразити все це в обліку? Отже, далі про все за порядком.

 

Розрахунок розміру зарплати за першу половину місяця

Відповідно до ст. 115 КЗпП розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00