Упродовж останнього часу привертає увагу факт доволі частого використання роботодавцями поліграфа (детектора брехні) для перевірки кандидатів під час прийняття їх на роботу. Тож виникають сумніви в законності підстав для застосування цього способу перевірки потенційного працівника. У цьому випадку маємо справу з дуже делікатною сферою, яка фактично стоїть на межі між необхідністю перевірки якостей кандидата та втручанням в його особисте життя. Тому сподіваємося, що аналіз порушеної теми допоможе роботодавцю та працівнику знайти розумний компроміс у цьому важливому питанні.
Поліграф — це різновид психофізіологічної апаратури і є комплексною багатоканальною апаратною методикою реєстрації змін психофізіологічних реакцій людини у відповідь на пред’явлення за спеціальною схемою певних психологічних стимулів. Найактивніше поліграф використовується у США, а також у Канаді, Мексиці, Ізраїлі, Японії, Південній Кореї, Польщі, Чехії, Словаччині, Туреччині та в Україні. Поліграфні перевірки проводяться у понад 70 країнах світу.
Перевірка під час співбесіди
Загальноприйнятою практикою в разі прийняття працівника на роботу є його співбесіди з фахівцями того підприємства, на якому він бажає працювати. Адже роботодавець під час співбесіди з кандидатами обирає, на його думку, найкращого претендента на ту чи іншу посаду. Слід зауважити, що законодавством не визначено ані кількості співбесід, ані кількості фахівців компанії, які візьмуть у них участь. Тож найчастіше співбесіда складається …