Кадровик України
електронна версія

Правові аспекти поліграфної перевірки працівників


 

Упродовж останнього часу привертає увагу факт доволі частого використання роботодавцями поліграфа (детектора брехні) для перевірки кандидатів під час прийняття їх на роботу. Тож виникають сумніви в законності підстав для застосування цього способу перевірки потенційного працівника. У цьому випадку маємо справу з дуже делікатною сферою, яка фактично стоїть на межі між необхідністю перевірки якостей кандидата та втручанням в його особисте життя. Тому сподіваємося, що аналіз порушеної теми допоможе роботодавцю та працівнику знайти розумний компроміс у цьому важливому питанні.

Інформативно! 
Поліграф — це різновид психофізіологічної апаратури і є комплексною багатоканальною апаратною методикою реєстрації змін психофізіологічних реакцій людини у відповідь на пред’явлення за спеціальною схемою певних психологічних стимулів. Найактивніше поліграф використовується у США, а також у Канаді, Мексиці, Ізраїлі, Японії, Південній Кореї, Польщі, Чехії, Словаччині, Туреччині та в Україні. Поліграфні перевірки проводяться у понад 70 країнах світу.

 

Перевірка під час співбесіди

Загальноприйнятою практикою в разі прийняття працівника на роботу є його співбесіди з фахівцями того підприємства, на якому він бажає працювати. Адже роботодавець під час співбесіди з кандидатами обирає, на його думку, найкращого претендента на ту чи іншу посаду. Слід зауважити, що законодавством не визначено ані кількості співбесід, ані кількості фахівців компанії, які візьмуть у них участь. Тож найчастіше співбесіда складається …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00