Робота за сумісництвом: особливості для різних категорій працівників

Складні питання для профі

 

У багатьох роботодавців виникають ситуації, коли їм потрібні висококваліфіковані працівники за певними професійними спеціалізаціями, але їх дуже важко знайти на ринку праці. Водночас, і деяким працівникам не вистачає їхньої заробітної плати на певні потреби, внаслідок чого виникає необхідність у додатковій роботі. Пом’якшити або навіть повністю вирішити такі обопільні проблеми роботодавців і працівників у зазначених випадках часто може допомогти робота за сумісництвом. Дізнайтеся, які особливості слід враховувати під час прийняття вже працюючих осіб на іншу роботу на умовах сумісництва та у процесі трудових відносин, а також згадайте про нюанси такої роботи для різних категорій працівників.

 

Правове регулювання

Різні питання роботи за сумісництвом регулюються у низці законодавчих та інших нормативно-правових актів, основними з яких є:

Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП);

— постанова Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3 квітня 1993 р. № 245 (далі — Постанова № 245);

— Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України (далі — Мінфін) від 28 червня 1993 р. № 43 (далі — Положення № 43).

У зазначених нормативно-правових актах містяться і …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00