Шукаємо супервайзерів, працівників соціальної сфери та водіїв небезпечних вантажів

Професійна класифікація

 

Продовжуючи пошук у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі ― КП) деяких специфічних професійних категорій, у цьому номері для допомоги кадровикам ми спробуємо знайти супервайзерів, робітників з балонами, працівників соціальної сфери, водіїв небезпечних вантажів, а також допоможемо розробити посадові інструкції для деяких з них.

Шукаємо «супервайзерів»

На деяких торгових фірмах в Україні іноді використовується назва посади «Супервайзер» або «Торговий супервайзер», однією з основних цілей діяльності якого є координація та нагляд за роботою кількох торгових агентів або інших категорій працівників, що беруть участь у продажах товарів (англійський термін «supervisor» утворено від дієслова «to supervise» ― спостерігати, дивитися, наглядати, завідувати). Ця назва широко застосовується у професійних класифікаціях деяких англомовних країн, але КП на цей час її не містить. Точніше він містить професійну назву роботи «Повірений морський (супервайзер)» з кодом КП 3415, але як видно з її назви, вона використовується не у сфері торгівлі, а на морському транспорті, де традиційно назви багатьох професій запозичено з англійської мови.

Для того щоб привести у відповідність до норм КП зазначені назви посад працівників, які виконують функції з нагляду за роботою агентів торговельних або інших працівників торгової сфери, можна порадити один з таких трьох варіантів (залежно від рівня повноважень таких працівників, характеру їх керівних …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00