Консультант Кадровика
електронна версія

Відпустка випускнику ПТНЗ


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна основна відпустка


На підприємстві два місяці працює випускник професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ). Постало питання про надання йому щорічної відпустки. За який період і на скільки днів надається щорічна відпустка цій категорії працівників та чи обов’язково її надавати?

Питання щодо надання відпустки випускникам ПТНЗ врегульовано ст. 38 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» від 10.02.1998 р. № 103/98-ВР (далі — Закон № 103/98). У ній зазначено, що випускникам ПТНЗ денної форми навчання, які навчалися 10 і більше місяців, надається оплачувана відпустка підприємством, установою, організацією протягом перших трьох місяців роботи на ньому. Тривалість щорічної основної відпустки випускників віком до 18 років становить 31 календарний день, випускників віком понад 18 років — відповідно до встановленої на підприємстві для робітників відповідної професії, спеціальності, посади.

Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 24.05.2007 р. № 155/13/116-07 зазначало, що Законом № 103/98 гарантується надання зазначеної відпустки протягом перших трьох місяців роботи на підприємстві, установі, організації, а тому ненадання такої відпустки в терміни, визначені законом, слід вважати порушенням роботодавцем або уповноваженим ним органом законодавства про працю.

Незважаючи на те що лист досить давній, роз’яснення фахівців відомства є актуальними й на сьогодні, оскільки до ст. 38 Закону № 103/98 зміни з того часу не вносилися.


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00