Врахування премій під час розрахунку середньої зарплати за Порядком № 100 та Порядком № 1266

Вебінар

Під час вебінару, який проводила науковий редактор журналу «Заробітна плата» Ольга ГЛИНЯНА, було розглянуто питання включення премій до розрахунку середньої зарплати відповідно до норм Порядку № 100 та Порядку № 1266. Публікуємо відповіді на запитання, що надійшли під час вебінар

 

Працівник госпрозрахункового підприємства йде у щорічну відпустку з 06.12.2018 р. на 24 к. дні. У квітні 2018 р. йому нараховано премію в розмірі 2000,00 грн за підсумками роботи за І квартал 2018 р. Як включається до розрахунку відпускних квартальна премія, якщо працівника прийнято на постійну роботу 22.01.2018 р. і загальна сума нарахованої йому зарплати за фактично відпрацьований період становить 62 700,00 грн?

    Згідно з вимогами абзацу першого п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100), під час розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних квартальні премії включаються до заробітної плати того місяця, в якому вони нараховані.

    У випадку, наведеному в запитанні, працівник йде у щорічну відпустку тривалістю 24 к. дні з 06.12.2018 р., отже, розрахунковим періодом є період роботи з 01.02.2018 р. по 30.11.2018 р. Тому навіть у разі виплати йому премії за І квартал, який відпрацьований ним не повністю, вся її сума все одно включатиметься в повному обсязі до …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00