Журнал обліку відпусток


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Кадрова документація

 

Хоча різноманітні відпустки надаються протягом усього року, але питання, пов’язані з порядком надання відпусток та їх документальним оформленням все ж таки найбільш актуальними стають влітку. У попередніх номерах «Консультанта Кадровика» ми вже згадали про різноманітні види відпусток та детально розглянули правила оформлення щорічних відпусток (а найближчим часом перейдемо і до соціальних та «навчальних» відпусток), але наразі зупинимося на тому, що є обов’язковим для всіх відпусток — їхньому обліку.

Згідно з ч. 12 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР, роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам. Такий облік обов’язково має відображатися в особовій картці працівника, типова форма якої № П-2 затверджена спільним наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 р. № 495/656. Але хоча особова картка повністю вирішує питання обліку відпусток щодо конкретного працівника, то лише за її допомогою досить важко вести контроль за наданням відпусток усім працівникам, особливо для підготовки щоквартальної та річної статистичної звітності й пошуку оперативної інформації щодо використання відпусток. Значно полегшить роботу кадровиків у таких питаннях Журнал обліку відпусток, хоча його оформлення і ведення не є обов’язковим, а його форма не встановлена нормативними документами. Як свідчить практика, найдоцільніше, якщо Журнал обліку відпусток матиме графи, наведені нижче у Зразку його заповнення.

 

Як бачите, усі графи у запропонованому варіанті Журналу обліку відпусток досить прості — їх можна заповнити без додаткових підказок. Лише зверніть увагу на графу 10, де записується період, за який надається відпустка, оскільки періоди відрізнятимуться залежно від виду відпустки ― наприклад, якщо це щорічна відпустка, то вказується робочий рік (він обчислюється з дати прийняття працівника на роботу), якщо додаткова відпустка «на дітей» — календарний рік (з 1 січня), якщо «навчальна» ― навчальний рік (з 1 вересня).

Усі передплатники газети «Консультант Кадровика» на 2019 рік чи на ІІ півріччя 2019 року отримають Журнал обліку відпусток разом з одним з липневих номерів нашого видання.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП