«Звільнення» у зв’язку зі смертю працівника

Трудові правовідносини

 

Такої підстави для звільнення як «смерть працівника» у Кодексі законів про працю України (далі — КЗпП) не передбачено, але кадровику все ж доводиться виконувати певні кадрові процедури, які певною мірою подібні до процедур у випадку «справжнього» звільнення, та оформлювати потрібні документи, щоб зафіксувати в усталеному порядку вибуття із списку працівників підприємства померлого працівника. Дізнайтеся, яким має бути порядок дій кадровика в зазначеному випадку.

 

1. Отримуємо підтвердження смерті працівника

Щоб розпочати певні кадрові процедури у випадку смерті працівника, кадровик має отримати підтвердження його смерті. Наприклад, працівник може померти безпосередньо на робочому місці, і його смерть може констатувати у присутності свідків в усталеному порядку лікар швидкої допомоги, який може бути викликаний на підприємство. Якщо ж працівник помер удома (в лікарні, іншому місці поза місцем своєї роботи), відомості про смерть працівника відділ кадрів може отримати від родичів чи інших близьких осіб померлого працівника або з інших джерел.

Розпочинати певні кадрові процедури у зв’язку із смертю працівника кадровики можуть лише на підставі встановленого законодавством офіційного документа.

Документом, що підтверджує смерть особи, є свідоцтво про смерть, видане органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі актового запису про смерть (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00