Чи обов'язково реєструвати заяву про надання відпустки?


Чи можна реєструвати тільки заяви про прийняття на роботу та звільнення з роботи, а заяву про відпустку – ні?

Законодавство не передбачає такої можливості.
 

Наведу аргументацію.

ПЕРШЕ: заява працівника (незалежно від змісту) належить до організаційно-розпорядчої документації. Це визначено Класифікатором управлінської документації НК 010:2021.

ДРУГЕ: до організаційно-розпорядчої документації застосовуються вимоги Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 р. № 1000/5 (далі – Правила № 1000/5). До такого документа, як заява працівника, теж.

ТРЕТЄ: відповідно до п. 11 глави 1 розділу ІІ Правил №1000/5 оформлення реквізитів організаційно-розпорядчої документації та порядок їх розташування мають відповідати ДСТУ 4163-2003. Серед обов'язкових реквізитів документів п. 4.4 ДСТУ 4163-2003 називає реєстраційний індекс документа (тобто для заяви — це її номер). Аналогічну норму містить і п. 4.4 ДСТУ 4163-2020.

ЧЕТВЕРТЕ: відповідно до пп. 4.2.7 ДСТУ 2732:2004 «Діловодство й архівна …


Повний текст доступний БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Кадрова документація
ДЕМО ДОСТУП