Часткове перерахування компенсації на рахунок «нового» підприємства в разі звільнення за переведенням


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Звільнення у зв’язку з переведенням
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна основна відпустка
◦ Облік і оподаткування
◦ ПДФО та ВЗ
◦ ЄСВ

 

У заяві про звільнення за переведенням працівник вказав, щоб із належних йому 40 календарних днів невикористаної відпустки за 20 календарних днів йому перерахували грошову компенсацію на рахунок «нового» підприємства, а решту днів залишили як невикористані дні відпустки. Чи можна так вчинити і як це оформити?

 

    У разі звільнення за переведенням можливість перерахування на рахунок «нового» підприємства компенсації за дні невикористаної відпустки прямо передбачена частиною третьою ст. 83 КЗпП та частиною третьою ст. 24 Закону про відпустки.

    Зокрема, згідно із зазначеними законодавчими нормами в разі переведення працівника на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням перераховується на рахунок цього підприємства. Як бачимо, компенсація може бути перерахована на нове місце роботи тільки за згодою працівника, і законодавство дозволяє перерахувати її за всі дні невикористаної відпустки. У той же час працівник має право частину відпустки використати перед звільненням або залишити на майбутнє й використати її за новим місцем роботи (частина друга ст. 81 КЗпП, частина третя ст. 9 Закону про відпустки). Отже, як бути з невикористаною відпусткою в разі звільнення за переведенням — отримати за неї грошову компенсацію, використати перед звільненням або потім, — визначає сам працівник.

    Якщо працівник бажає, щоб підприємство, з якого він звільняється, перерахувало грошову компенсацію на рахунок «нового» підприємства, він має зазначити про це в заяві про звільнення за переведенням (або в окремій заяві). Це можна сформулювати, наприклад, таким чином: «Прошу перерахувати на рахунок (назва підприємства, куди переводиться працівник) грошову компенсацію за 20 календарних днів невикористаної щорічної відпустки».

    На підставі заяви працівника керівник підприємства видає наказ про звільнення, і бухгалтерія перераховує компенсацію на рахунок «нового» підприємства. Щодо решти днів невикористаної відпустки, то працівнику потрібно видати довідку (вона складається в довільній формі), де має бути вказано період роботи, за який не використано відпустку: її працівник пред’явить за новим місцем роботи.

    Зауважимо, що якщо працівник повністю не використав відпустку за певний робочий рік, то питань з приводу того, який період вказувати в довідці, як правило, не виникає. Однак якщо відпустка використана частково або, як у даному випадку, за частину відпустки працівник отримує компенсацію, може виникнути питання щодо розрахунку такого періоду.

    Зазвичай розраховується кількість днів відпустки, на яку має право працівник за певний відпрацьований період. У цьому разі слід діяти навпаки: знаючи кількість днів невикористаної відпустки (зважаючи на зміст запитання — 20 календарних днів), потрібно обчислити період роботи, за який працівник їх «заробив».

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН