Чи має підприємство проводити атестацію персоналу?


◦ Трудовi вiдносини
◦ Атестація

Відповідно до ч. 1. ст. 11 Закону № 4312 роботодавці всіх підприємств, незалежно від відомчої приналежності та форми власності можуть проводити атестацію працівників, але не зобов’язані.

Категорії працівників, які підлягають атестації, та періодичність її проведення визначаються колективним договором, у разі його відсутності — за погодженням між роботодавцем і виборним органом первинної профспілкової організації.

На підприємствах, де не укладаються колективні договори, категорії працівників, які підлягають атестації, строки та графік її проведення визначаються роботодавцем за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації. Проте існують категорії осіб, які підлягають обов’язковій атестації. Це, зокрема, медики, фармацевти, соціальні працівники, працівники культури педагоги, науковці та ін.

Атестація проводиться за рішенням роботодавця, яким затверджуються положення про проведення атестації, склад атестаційної комісії, графік проведення атестації. Інформація про проведення атестації має бути доведена до відома працівників не пізніше ніж за два місяці до її проведення.

Разом із тим атестація працівників може проводитися роботодавцем не частіше ніж раз на три роки, однак у положенні про атестацію працівників може бути встановлена інша періодичність.

Водночас рішення про проведення атестації також може прийматися міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, які забезпечують реалізацію державної політики у відповідній сфері економічної діяльності, а також органами місцевого самоврядування (місцевими державними адміністраціями) тощо.

В положенні про атестацію працівників може бути передбачено перенесення строків атестації, якщо працівник не може бути присутнім у зв’язку з тривалою тимчасовою непрацездатністю чи з інших поважних причин.

Галина Фольварочна,

заступник головного редактора «Кадровик України»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН