Чи можна працювати і з нефіксованим робочим часом, і за сумісництвом


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво. Суміщення
◦ Робочий час. Режими роботи
◦ Трудовий договір із нефіксованим робочим часом
15 серпня 2023 р.
Чи можна працівнику, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, працювати за сумісництвом?

Згідно зі ст. 21 КЗпП працівник має право реалізовувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до норм ст. 21-1 КЗпП, яким врегульовані питання оформлення трудового договору з нефіксованим робочим часом, роботодавець не може забороняти або перешкоджати працівнику, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, працювати за трудовими договорами з іншими роботодавцями.

Нагадаємо, що виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в роботодавця — фізичної особи вважається сумісництвом (ст. 102-1 КЗпП).  

Зважаючи на це, працівнику, який виконує роботу за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, можна працювати за сумісництвом. А отже, під час оформлення такого трудового договору роботодавець не може встановити умову про заборону працівнику виконувати роботу за іншими трудовими договорами.


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП