Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку за час «лікарняного»


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
391

24.05.2024
Працівник, який перебуває на «лікарняному» понад чотири місяці, вирішив звільнитися. Чи нараховувати йому дні відпустки за чотири місяці перебування на «лікарняному»?

Так, нараховувати.

Пунктом 3 частини першої ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) встановлено, що до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ст. 6 цього Закону), зараховуються, зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Отже, час тимчасової непрацездатності, за який нараховано допомогу по тимчасовій непрацездатності, дає працівнику право на дні щорічної відпустки, які в разі звільнення слід компенсувати.


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП