Чи встановлюється доплата працівникам кухні в період канікул


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини в окремих галузях
◦ Оплата праці
Працівникам кухні дошкільного навчального закладу встановлена доплата за шкідливі умови праці. У зв’язку з тим що влітку діти перебувають на канікулах, згадані працівники в цей час виконували поточну роботу по кухні, але приготуванням їжі не займалися. Чи здійснювати їм доплату за шкідливі умови праці в цей період?

Статтею 100 КЗпП передбачено встановлення підвищеної оплати праці на важких роботах та на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці. Перелік цих робіт визначається КМУ. Оскільки КМУ до сьогодні так і не розроблено вищезгаданого переліку, у випадку, наведеному в запитанні, потрібно керуватися Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).  

Пунктом 1.152 додатка № 9 до Інструкції № 102 передбачено, що роботи біля гарячих плит, електрожарових шаф, кондитерських і паро-масляних печей та інших апаратів для смаження і випікання належать до видів робіт з важкими і шкідливими умовами праці, на яких встановлюються доплати в розмірі до 12 %.

Також у додатку № 9 до Інструкції № 102 чітко вказано, що доплати за несприятливі умови праці встановлюються за результатами атестації робочих місць або оцінки умов праці особам, безпосередньо зайнятим на роботах, передбачених Переліком, а також галузевими Типовими переліками робіт з важкими і шкідливими, особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці, затвердженими в установленому порядку, і нараховуються за час фактичної зайнятості працівників на таких робочих місцях або в таких умовах праці. 

На цьому наголошує і ЦК профспілки працівників освіти і науки України у своєму листі «Щодо встановлення доплати за несприятливі умови праці» від 16.04.2010 р. № 02-5/169: «…право на встановлення доплати за несприятливі умови праці виникає у працівника не за посадою, яку він обіймає, а за виконання відповідних видів робіт, які в додатку 9 до Інструкції визнано такими важкими та шкідливими умовами праці, або особливо важкими та шкідливими умовами праці».

Отже, якщо працівники кухні працювали, але фактично не займалися приготуванням їжі, доплата за шкідливі умови праці за цей час не встановлюється.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП