Додаткова відпустка судовим експертам


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки

Судовий експерт (жінка) має право на 9 календарних днів додаткової відпустки, але за попередні роки правом на неї не скористалася. Як розрахувати та виплатити їй в разі звільнення компенсацію за відпустку за вислугу років, якщо вона звільняється 29 березня 2019 р., а один день додаткової відпустки має додаватися з 1 червня 2019 р.? 

Працівникам державних спеціалізованих установ, які мають кваліфікацію судового експерта, відповідно до статті 181 Закону України «Про судову експертизу» від 25 лютого 1994 р. № 4038-XII надано додаткові гарантії щодо надання не тільки щорічної відпустки, а й додаткової відпустки за вислугу років, а саме:
⎯ щорічна основна оплачувана відпустка їм надається тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством України не передбачено більш тривалої відпустки;
⎯ за кожний рік роботи на посадах керівних працівників, судових експертів, наукових працівників цих установ після досягнення п’ятирічного стажу роботи з урахуванням попереднього стажу роботи за фахом на посадах судових експертів, державних службовців і наукових працівників надається один календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Оскільки норма про додаткові відпустки за кожний рік роботи додана до вищезгаданої статті наприкінці 2017 р., роз’яснень та порядку надання таких відпусток немає. Тому в цьому випадку, на думку автора, за аналогією можна звернутися до норм Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженого постановою КМУ від 6 квітня 2016 р. № 270 (далі ⎯ Порядок № 270), пунктом 4 якого передбачено, що цей вид відпустки належить до щорічних, а в разі звільнення за невикористані дні додаткової відпустки працівнику має виплачується грошова компенсація (п. 9 Порядку № 270). Проте на противагу цьому Порядку постає запитання щодо настання дати, яка дає право на отримання додаткового дня до додаткової відпустки.

Для вирішення цієї ситуації звернемося до постанови Верховного Суду України від 4 березня 2014 р. № 21-426а13, в якій розглядалося питання щодо виплати одноразової грошової допомоги та грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку посадовій особі під час звільнення. Суд дійшов висновку, що якщо посадова особа звільняється з роботи до настання дати, з якої розпочинається відлік стажу, вона не має права на додаткову відпустку за рік, в якому відбувається звільнення, а відповідно і на виплату компенсації за цю невикористану додаткову відпустку. 

Отже, в ситуації, наведеній у запитанні, працівниця на момент ухвалення змін до закону вже мала достатній стаж роботи судовим експертом для надання їй 8 календарних днів додаткової відпустки. Право на ще один день цієї відпустки за 2018 р. у неї виникло 1 червня 2018 р., а отже, вона мала право вже на 9 календарних днів такої відпустки. За ці дні невикористаної додаткової відпустки працівниця має право на грошову компенсацію в разі звільнення. Але за 2019 р. права на грошову компенсацію за невикористану додаткову відпустку вона не має, оскільки звільняється 29 березня 2019 р. — датою до настання права як на додатковий день до відпустки, так і на саму додаткову відпустку за 2019 р. тривалістю 9 календарних днів. 

Нагадаємо, що згадана додаткова відпустка залежить не від відпрацьованого періоду, а від наявності спеціального стажу. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН