Яка відповідальність за неподання списків працівників, які підлягають обов'язковому медогляду


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Охорона праці
◦ Медичні огляди працівників
20.11.2023
Яка відповідальність передбачена за неподання Держпраці до 1 грудня списків працівників, які підлягають обов'язковому медогляду наступного року?

Роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII (далі — Закон про охорону праці).

Також роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій кошт позачерговий медичний огляд працівників:

  • за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров'я пов'язане з умовами праці;
  • за своєю ініціативою, якщо стан здоров'я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов'язки.

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 р. № 246. Згідно з п. 2.2 цього Порядку заклади державної санітарно-епідеміологічної служби (на сьогодні ця установа ліквідована, а її повноваження виконують відповідні відділи Держпраці) щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та до 1 грудня складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду за формою, зазначеною в додатку 1 до цього наказу.

За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці винні особи притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законом (ст. 44 Закону про охорону праці).

Згідно з частиною п’ятою ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КупАП) за порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності притягуються до адміністративної відповідальності у розмірі штрафу від 20 до 40 нмдг (від 340 до 680 грн).

Отже, якщо роботодавець, який зобов’язаний проводити періодичні медогляди, не подасть списки категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, це може вважатися порушенням законодавства про охорону праці. У такому випадку на нього може бути накладено адмінштраф у розмірі, передбаченому частиною п’ятою ст. 41 КУпАП.

 


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП