Компенсація за невикористану відпустку при звільненні за прогул

Зворотний зв'язок

Чи обов’язково виплачувати компенсацію за невикористану відпустку працівникові, підставою звільнення якого є прогул?

Так, обов’язково.

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504), грошова компенсація за невикористану відпустку виплачується при звільненні працівника за будь-якою підставою.

Законодавством не встановлено обмежень щодо виплати компенсації за невикористану відпустку при звільненні з ініціативи роботодавця.

А от використати відпустку перед звільненням працівник в даному випадку не може, оскільки у ст. 3 Закону № 504 містяться такі обмеження. Так, за бажанням працівника, у разі звільнення, йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням, але за винятком випадків звільнення за порушення трудової дисципліни (у т. ч. й у разі звільнення за прогул без поважних причин за п. 4 ст. 40 Кодексу законів про працю України).

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН