Листок непрацездатності без діагнозу

Зворотний зв'язок

Чи має підприємство оплатити листок непрацездатності, в якому не вказано діагноз або спеціальний шифр захворювання?

На лицьовому боці листка непрацездатності (ЛН) містяться дані щодо первинного та заключного діагнозу хворого та шифр захворювання відповідно до Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я (далі — шифр МКХ-10), які заповнює лікар. Проте згідно з п. 3.2 Інструкції про порядок заповнення ЛН, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532) шифр МКХ-10 вказуються винятково за письмовою згодою хворого.

Зауважимо, що навіть у разі звернення роботодавця до лікувального закладу для отримання цієї інформації слід врахувати, що інформація про стан здоров’я особи належить до конфіденційної відповідно до п. 2 ст.11 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 р. № 2657-XII.

Крім того, фізична особа також має право не тільки зберігати в таємниці стан свого здоров’я, діагноз та відомості, одержані під час її медичного обстеження, а також факт звернення за медичною допомогою. Тому якщо питання щодо оплати ЛН все ж постає, таке звернення його не вирішить.

Наголошуємо, що умови заповнення ЛН без діагнозу та шифру захворювання згідно з МКХ-10 відповідають вимогам Інструкції № 532, а отже, відсутність у ньому цієї інформації не може бути підставою для відмови в оплаті цього документа.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН