Надання інспектору документів, не вказаних у предметі перевірки


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Перевірки Держпраці
Чи можна не надавати інспектору праці документи, які не вказані у предметі перевірки? *

Заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю, крім заходів із питань виявлення неоформлених трудових відносин, здійснюються відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.07.2007 р. № 877-V (далі — Закон № 877).

У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються, зокрема підстави для здійснення заходу; предмет здійснення заходу (ч. 3 ст. 7 Закону № 877).

Інспектор має право запросити на підприємстві лише ті документи, що безпосередньо стосуються предмета перевірки. Вимоги щодо надання інших — є перевищенням повноважень інспектора, і вони є незаконними.

Підприємство зобов'язане надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який воно вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону (абз. 4 ст. 11 Закону № 877).


 
* Відповідь на запитання учасників  VI ВСЕУКРАЇНСЬКОГО З'ЇЗДУ КАДРОВИКІВ

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП