Надання відпустки працівнику як учаснику бойових дій

Зворотний зв'язок

Яку позначку слід поставити в табелі обліку використання робочого часу під час надання відпустки працівнику як учаснику бойових дій?

Учасникам бойових дій, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік (ст. 772 КЗпП, ст. 162 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР). Цю відпустку працівник має право використати в будь-який період протягом календарного року.

Для її надання відділу кадрів від працівника необхідно отримати посвідчення учасника бойових дій. Саме воно стане підставою для надання вказаної відпустки.

Окрім цього, працівнику слід написати заяву, в якій потрібно визначити дату початку відпустки. Після цього роботодавець видає наказ.

Зрозумілим є той факт, що період відсутності працівника на роботі у зв’язку з наданням йому додаткової відпустки як учаснику бойових дій необхідно відобразити в табелі обліку використання робочого часу.

Форма № П-5, затверджена та введена в дію наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489 містить таблицю умовних позначень та власне форму табеля обліку робочого часу, але не містить умовного позначення саме для визначення перебування працівників у цій додатковій відпустці. Слід також врахувати, що форма була затверджена задовго до внесення змін до законодавства щодо надання додаткової відпустки окремим категоріям ветеранів війни.

Типова форма табеля має рекомендаційний характер і за необхідності може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку на підприємстві (п. 2 Примітки до типової форми № П-5). Тому не буде порушенням, якщо до табеля буде внесено додаткове умовне позначення «Додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни» з буквеним кодом «ДУ» та цифровим — «31».

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН