Невикористана відпустка

Зворотний зв'язок

Працівниця на початку квітня перевелася на наше підприємство з іншого (звісно, через звільнення), й кошти за невикористані нею 14 днів щорічної відпустки було перераховано нам. Вона хоче використати цю відпустку з 15 травня. Чи можемо ми задовольнити її бажання і якщо так, то яким чином це можна оформити?

Так, можете, оформивши всі документи у звичайному порядку для надання відпусток (заява плюс наказ), але з уточненням у всіх документах, що це відпустка за період роботи на попередньому підприємстві.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та ч. 3 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504), у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник. За таких обставин, для того, аби підприємство, на яке переводиться працівник, мало інформацію про період роботи, за який працівник не використав відпустку на попередньому місці роботи та перераховані до нього кошти, найкращим варіантом було б, якби відділ кадрів підготував відповідну довідку, приміром: «На розрахунковий рахунок ТОВ «Альфа» перераховано грошову компенсацію в сумі 6800 грн за невикористану частину щорічної основної відпустки тривалістю 14 календарних днів за період роботи в ТОВ «Віта» з 15 вересня 2018 р. по 1 квітня 2019 р.». Проте це не є обов’язковою умовою й підтвердженням перерахування коштів за невикористані дні відпустки може бути й копія наказу про звільнення у зв’язку з переведенням, в якому зазначено, що грошову компенсацію за невикористану працівником відпустку перераховано на його нове місце роботу (підприємство, куди перевівся працівник).

У такому разі згідно з п. 8 ч. 7 ст. 10 Закону № 504 працівник одразу набуває право на отримання щорічної відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на підприємстві.

Таким чином, у Вашому випадку, незважаючи на незначний термін трудових відносин протягом трохи більше одного місяця, надання працівникові частини щорічної основної відпустки тривалістю 14 календарних днів цілком відповідає законодавству.

Наказ про надання відпустки, за яку було перераховано грошову компенсацію, можна сформулювати, приміром, таким чином: «Надати Панько Ірині Іванівні, заступнику головного бухгалтера, частину щорічної основної відпустки тривалістю 14 календарних днів з 15 по 29 травня 2019 р. за період роботи в ТОВ «Віта» з 15 вересня 2018 р. по 1 квітня 2019 р.». Зверніть увагу, що в наказі слід зазначати період роботи, відпрацьований за попереднім місцем роботи (на підприємстві, з якого переведено працівника).

 

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН