Невиробнича травма і листок непрацездатності


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Комісія із соціального страхування
◦ Листок непрацездатності

Працівник приніс ЛН, у якому причиною непрацездатності є невиробнича травма. Чи може комісія із соціального страхування відмовити в його оплаті, мотивуючи тим, що травма отримана в стані алкогольного сп’яніння?

Однією з підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності є тимчасова непрацездатність, яка настала у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних із таким сп’янінням (п. 5 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105).

Також п. 2.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 р. № 455 у разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою, внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, що визначається лікарство-консультаційною комісією, ЛН видається з обов’язковою позначкою про це. Також причину травми зазначають у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Підставою для відмови у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності є причинний зв’язок травми або захворювання з алкогольним, наркотичним, токсичним сп’янінням або діями, пов’язаними з таким сп’янінням, установлений комісією із соціального страхування підприємства.

Тобто якщо застрахована особа надала для призначення допомоги ЛН із позначкою «алкогольне сп’яніння», комісія приймає рішення про відмову в наданні допомоги.

Якщо травма (захворювання) не пов’язана з вживанням алкоголю, допомогу надають на загальних підставах. Своє рішення комісія із соціального страхування фіксує у протоколі, до якого додає пояснення, довідки, інші матеріали, що свідчать про обґрунтованість прийнятого рішення.

На думку автора, якщо у ЛН немає позначки про алкогольне сп’яніння, то у комісії із соціального страхування підприємства немає підстав з’ясовувати причини та обставини, які призвели до захворювання чи отримання травми. А отже, ЛН підлягає оплаті.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН