Попередні медичні огляди


◦ Охорона праці

У кількох структурних підрозділах нашого підприємства проводяться роботи зі шкідливими умовами праці, чи достатньо буде відправляти на попередні медичні огляди лише ті категорії працівників, які будуть працювати саме на цих роботах, або ж попередній медогляд мають проходити всі працівники, незалежно від того, яку роботу (зі шкідливими факторами чи ні) вони будуть виконувати?


Попередній медичний огляд повинні проходити не всі, а лише працівники певних категорій (щоправда, до них належать не тільки ті, робота яких пов’язана зі шкідливими умовами праці).

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р. № 1645-III, обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством.

Згідно з п. 1.3. Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 р. № 246, (далі — Порядок № 246), обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди проводяться для працівників:

— зайнятих на важких роботах;

— зайнятих на роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці;

— зайнятих на роботах, де є потреба у професійному доборі;

— для осіб віком до 21 року (щорічно).

У додатку 4 до Порядку № 246 наведено Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників, а в додатку 5 — Перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН