Правила внутрішнього трудового розпорядку

Зворотний зв'язок

Чи обов’язково на кожному підприємстві повинні бути затверджені правила внутрішнього трудового розпорядку?

Так, обов’язково.

Правила внутрішнього трудового розпорядку — це локальний нормативний акт, який забезпечує правове регулювання трудових відносин на підприємстві, організацію його діяльності, визначає взаємні права та обов’язки адміністрації та працівників. Сфера дії цього документа поширюється на всіх працівників підприємства, незалежно від виду трудового договору, виконуваної роботи, посади та інших умов.

Правила внутрішнього трудового розпорядку необхідно складати в письмовій формі, оскільки це документ з організації процесів управління. Більш того, у ст. 29 Кодексу законів про працю України міститься пряма вимога, аби до початку роботи за трудовим договором роботодавець ознайомив працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю, яке передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб підприємства у вигляді штрафу від 30 до 100 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (на сьогодні це сума у розмірі від 510 до 1 700 грн).

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН