Розрахунок середньої зарплати та листок непрацездатності з відміткою «порушення режиму»

Пряма лінія

 

Працівник порушував режим, і листок непрацездатності не було оплачено. Згодом він пішов у відпустку. Чи виключати дні такого листка непрацездатності із розрахункового періоду?

 

Це запитання подібне до розглянутого вище, оскільки також йдеться про неоплачений у розрахунковому періоді листок непрацездатності. І хоча в цьому разі листок непрацездатності залишився неоплаченим з іншої підстави, але вона також передбачена законодавством для ненадання допомоги по тимчасовій непрацездатності (частина друга ст. 26 Закону № 1105). Тому повторимо: відмова в оплаті листка непрацездатності не відміняє факту тимчасової непрацездатності, а отже, під час розрахунку відпускних неоплачений листок непрацездатності слід розглядати як документ, що підтверджує час відсутності працівника на роботі з поважної причини.

У даному випадку йдеться про оплату не наступного листка непрацездатності, а періоду відпустки, тож будемо керуватися Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Згідно з абзацом першим п. 2 Поряду № 100 обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки пра-цівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки. При цьому час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали й за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається із розрахункового періоду (абзац шостий п. 2 Порядку № 100).

Отже, дні тимчасової непрацездатності працівника, зазначені в листку непраце­здатності, який не було оплачено через порушення ним режиму лікування, потрібно виключати із розрахункового періоду під час обчислення середньої зарплати для оплати часу відпустки.

На ваші запитання відповідала Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН