Щорічна відпустка промислово-виробничого персоналу


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна основна відпустка

 

Плавильник металу та сплавів, який має право на 28 календарних днів відпустки, переводиться на роботу сортувальника-здавальника металу. Чи зберігається у працівника право на щорічну основну відпустку встановленої раніше тривалості?

Так, зберігається. Цього висновку можна дійти на підставі ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі  Закон про відпустки), в якій зазначено, що «промислово-виробничому персоналу вугільної, сланцевої, металургійної, електроенергетичної промисловості, а також зайнятому на відкритих гірничих роботах, на роботах на поверхні шахт, розрізів, кар’єрів і рудників, на будівельно-монтажних роботах у шахтному будівництві, на транспортуванні та збагаченні корисних копалин, надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні із збільшенням за кожних два відпрацьованих роки на два календарних дні, але не більше 28 календарних днів».

Фахівці Міністерства праці та соціальної політики України в листі від 14.04.2011 р. № 116/13/116-11 пояснили, що формулювання «за кожних два відпрацьованих роки» означає, що час виконання зазначених робіт має підсумовуватися незалежно від наявності перерв у роботі, у т. ч. їх тривалості, та незалежно від того, на одному чи кількох підприємствах виконувалися ці роботи.

При цьому слід мати на увазі, що стаж роботи, який дає право на збільшення тривалості щорічної основної відпустки, повинен обчислюватися з дати набрання чинності Закону про відпустки, тобто з 01.01.1997 р., оскільки раніше такої норми в законодавстві не було. Однак загальна тривалість щорічної основної відпустки для цієї категорії працівників не повинна перевищувати 28 календарних днів.

Отже, працівник, який працює плавильником металу та сплавів, має право на вищезгадану відпустку. Якщо він переводиться на іншу роботу, право на відпустку тривалістю 28 календарних дні за ним зберігається.

На запитання читачів відповідає

Ольга Панфьорова,

консультант журналу «Кадровик України»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН