Скорочення передсвяткового робочого дня за неповного робочого часу

Пряма лінія

 

Один із працівників працює дві години на день.
Чи потрібно скорочувати йому передсвятковий день?

Згідно зі ст. 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів, встановлених ст. 73 КЗпП, тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 КЗпП, скорочується на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня. При цьому оплата праці за передсвятковий день провадиться в повному розмірі.

Своєю чергою, у ст. 51 КЗпП йдеться про працівників, для яких законодавством передбачено скорочений робочий час, — це працівники віком до 18 років, працівники, зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, медики, освітяни тощо. Для них передсвятковий день не скорочується, бо вони й так працюють у режимі скороченого робочого часу.

Як бачимо, прямої норми, яка б забороняла працівникам, що працюють у режимі неповного робочого часу, скорочувати тривалість роботи у передсвятковий робочий день, немає. Але слід враховувати, що оплата праці за неповного та скороченого робочого часу здійснюється по-різному.

Так, працівники, які працюють за скороченим робочим часом, так само, як і працівники, що працюють за нормою робочого часу, одержують зарплату, виходячи із розміру повного окладу, повної тарифної ставки.

Разом із тим режим роботи на умовах неповного робочого часу передбачає оплату праці пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку (частина друга ст. 56 КЗпП). Тобто такій категорії працівників оплату здійснюють за фактично відпрацьований час, тому зменшення кількості відпрацьованих годин напередодні святкових і неробочих днів потягне за собою для працівника, що працює неповний робочий час, зменшення розміру оплати праці. На це вказує Міністерство соціальної політики України в листі від 22.12.2017 р. № 2960/0/107-17/284.

На думку відомства, скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 годин на тиждень. У той же час, якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня і в передсвятковий день тривалість його робочого часу становить 8 годин, цього дня доцільно все ж скоротити тривалість роботи на одну годину.

У запитанні йдеться про працівника, який працює дві години на день, а отже, для нього передсвятковий день на одну годину не скорочується.

На ваші запитання відповідала Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН