Узгодження спискiв працівників для проходження періодичного медогляду.


Підприємству до 1 грудня потрібно узгодити списки працівників для проходження періодичного медогляду. Куди звертатися підприємству — до санітарно-епідеміологічної служби чи до управління Державної служби України з питань праці?

Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 р. № 246 (далі — Порядок № 246), визначено процедуру проведення медичних оглядів. Згідно з пунктом 2.2 цього Порядку заклади державної санітарно-епідеміологічної служби щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та до 1 грудня складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. Далі згідно з пунктом 2.3 Порядку № 246, на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою, зазначеною в додатку 2 до цього Порядку, на паперовому та електронному носіях і узгоджує їх у санітарно-епідеміологічній станції. Тобто відповідно до Порядку № 246 установа, з якою роботодавець готує та узгоджує списки, — це санітарно-епідеміологічна станція.

Але постановою КМУ «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» від 29 березня 2017 р. № 348 санітарно-епідеміологічна служба була ліквідована, а її функції покладено на іншу службу.

Щодо Державної служби України з питань праці, то постановою КМУ від 18 серпня 2017 р. № 630 до підпункту 34 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11 лютого 2015 р. № 96, було внесено доповнення такого змісту: Державна служба України з питань праці бере участь в організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічному обов’язковому медичному огляді працівників віком до 21 року.

Отже, згідно з внесеними змінами списки працівників для проходження медичного огляду потрібно погоджувати з Державною службою України з питань праці.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН