Відкликання працівника із навчальної відпустки

Зворотний зв'язок

Чи можна відкликати працівника із навчальної відпустки чи хоча б поділити її на частини?

Ні, не можна.

Чинним законодавством можливість відкликання з навчальної відпустки не передбачена.

Відповідно до ст. 202 Кодексу законів про працю України, працівникам, які проходять виробниче навчання або навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням.

Додаткові відпустки у зв’язку із навчанням надаються на підставі статтей 13, 14, 15 та 151 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504).

Навчальна відпустка має цільове призначення і надається тільки в строки, зазначені в довідці-виклику, виданій навчальним закладом. Тривалість відпустки не може бути скорочена або подовжена.

Додаткові відпустки у зв’язку із навчанням не належать до щорічних відпусток, тому на них не поширюється дія ст. 12 Закону № 504. Тобто працівника не можна відкликати з навчальної відпустки, її не можна поділити або перенести на інший період.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН