Відмова роботодавця від присвоєння кваліфікаційної категорії за результатами атестації


◦ Трудовi вiдносини
◦ Атестація

Чи правомірна відмова роботодавця від присвоєння інженеру 2-ої кваліфікаційної категорії за результатами роботи атестаційної комісії?

Згідно із Загальними положеннями розділу 1 Випуску 1 ДКХП кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують посадові завдання та обов’язки, творчо та сумлінно ставляться до службових доручень і вимог посадових інструкцій. Присвоюють і підвищують кваліфікаційні категорії працівникам комісії з проведення кваліфікаційної атестації.

Кваліфікаційна атестація – це визначення рівня кваліфікації та стажу роботи, залежно від якого встановлюється кваліфікаційна категорія, рекомендується тарифний розряд. Завдання кваліфікаційної комісії: оцінювати професійну кваліфікацію та ділові якості працівників на основі об’єктивних критеріїв, виходячи з результатів їхньої роботи. Атестацію проводять за рішенням роботодавця, який затверджує положення про проведення атестації, склад комісії, графік її проведення. Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника та роботодавця протягом трьох днів після його прийняття (ч. 12 ст. 11 Закону № 4312). Рішення атестаційної комісії є чинним поки воно не скасоване в установленому порядку.

Остаточне рішення щодо підвищення кваліфікаційної категорії в кожному окремому випадку приймає керівник підприємства (установи) залежно від того, яка посада передбачена штатним розписом та зважаючи на наявний фонд оплати праці. Водночас, на підставі висновку комісії з проведення кваліфікаційної атестації про підвищення кваліфікаційної категорії працівнику керівник може прийняти рішення про внесення змін до штатного розпису. Зміни, які вносяться до штатного розпису бюджетної установи, затверджуються в тому ж порядку, що і штатний розпис - за погодженням (затвердженням) з органом вищого рівня.

Управління Держпраці у Хмельницькій області

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП