Відпустка для догляду за онуком


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка для догляду за дитиною
Чи може працівниця, яка отримує пенсію, оформити відпустку для догляду за своїм онуком?

Згідно зі ст. 179 КЗпП і ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, крім матері або батька дитини, може бути використана повністю або частинами в межах установленого періоду також бабусею, дідусем чи іншим родичем, який фактично доглядатиме за дитиною.

Підставою для надання такої відпустки зазначеним особам є довідка з місця роботи (служби, навчання) одного з батьків дитини про те, що вона (він) вийшла (вийшов) на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 4 ст. 20 Закону про відпустки).

Крім того, згідно зі ст. 181 КЗпП і ст. 20 Закону про відпустки, які визначають порядок надання відпустки для догляду за дитиною, для оформлення такої відпустки особа, яка фактично доглядає за дитиною, має подати відповідну заяву на ім’я роботодавця та копію свідоцтва про народження дитини (для підтвердження її віку).

Відпустка для догляду за дитиною оформляється наказом роботодавця.

Отже, за умови надання довідки з місця роботи одного з батьків дитини (матері або батька), ст. 2 Закону про відпустки гарантує бабусі або іншому родичу право на отримання відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП