Відпустка матеріально відповідальним особам


◦ Трудовi вiдносини
◦ Матеріальна відповідальність
24.08.2021
Який порядок надання щорічної відпустки матеріально відповідальним особам?

Чинним трудовим законодавством встановлено два основні види матеріальної відповідальності — повна й обмежена. Повна матеріальна відповідальність, своєю чергою, поділяється на індивідуальну та колективну (бригадну).

Для матеріально відповідальних працівників встановлюються не лише особливі правила прийняття на роботу, переведення, звільнення, а й надання відпусток.

Відпустки всім працівникам надаються за графіком, який складається з урахуванням особливостей виробництва та побажань працівників. Має дотримуватися певна послідовність використання відпусток матеріально відповідальними особами, щоб тимчасова відсутність однієї з таких осіб не позначилася негативно на роботі структурного підрозділу в цілому.

За 10–15 днів до настання відпустки матеріально відповідального працівника наказом керівника підприємства має бути призначена інвентаризаційна комісія для проведення інвентаризації та передачі матеріальних цінностей новій матеріально відповідальній особі, з якою також має бути укладено договір про повну (індивідуальну) матеріальну відповідальність.

Деякі підприємства практикують на час відпустки матеріально відповідальної особи передавання матеріальних цінностей під звіт іншому працівникові з оформленням актів прийняття-передання. У цьому випадку інвентаризація фактично не проводиться, а передавання матеріальних цінностей не є офіційним

Як зазначено в абз. 4 п. 7 Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 р. № 879, проведення інвентаризації є обов’язковим під час зміни матеріально відповідальних осіб. Для цього оформляється протокол із зазначенням у ньому результатів інвентаризації. 

У разі колективної (бригадної) матеріальної відповідальності проведення інвентаризації обов’язкове в разі зміни керівника колективу (бригадира), вибуття з колективу (бригади) понад половини його членів або на вимогу хоча б одного члена колективу (бригади) за колективної (бригадної) матеріальної відповідальності (на день прийняття-передання справ) в обсязі активів, які перебувають на відповідальному зберіганні.


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП