Відпустка та вибори

Відповіді на запитання


Працівник, який перебував у відпустці, в цей же період був залучений як член виборчої комісії.
Чи продовжувати йому відпустку за цей проміжок часу?

Згідно з п. 2 частини другої ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена, зокрема, в разі виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати.

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 р. № 4061-VI на час безпосереднього виконання обов’язків члена виборчої комісії, а саме участі в засіданнях комісії, інших заходах на виконання цього Закону чи рішень комісії, на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії та компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків у робочий час (детальніше про виконання працівником обов’язків під час виборів див. журнал «Кадровик України» № 3/2019, с. 46).  

Отже, якщо працівник залучений до роботи у виборчій комісії, але перебуває в цей час у щорічній відпустці, на думку автора, відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена.


На запитання читачів відповідала

Таміла Радченко
головний редактор журналу «Кадровик України»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН