Закінчення відпустки по догляду за дитиною до трьох років у святковий день

Зворотний зв'язок

У нашої працівниці відпустка по догляду за дитиною до трьох років закінчується 27 квітня, тобто вона має стати до роботи 28 квітня, але ж це Пасха (святковий день). Яку дату за таких обставин слід зазначати в наказі про вихід на роботу?

Якщо відпустка по догляду за дитиною до трьох років саме закінчується (тобто дитині виповниться три роки), то Вам взагалі не потрібно робити такий наказ.

Відпустка по догляду за дитиною до трьох років надається за заявою жінки з проханням надати таку відпустку, на підставі якої роботодавець і видає наказ про надання такої відпустки. І якщо йдеться про вихід жінки на роботу саме вже після закінчення такої відпустки, то нічого оформляти не потрібно: буде достатньо попередньої заяви, що була раніше подана жінкою, і відповідного наказу роботодавця, з якого і так зрозуміло, коли закінчується ця відпустка і працівниця повинна стати до роботи (Ви ж після закінчення будь-яких відпусток ― щорічних, додаткової на дітей тощо не видаєте наказ про вихід працівників на роботу).

Ще одна заява працівниці та новий наказ роботодавця потрібні були б лише у випадку, якби працівниця бажала перервати відпустку і вийти на роботу до виповнення дитині трьох років, або ж, будучи у відпустці, хотіла б працювати в режимі неповного робочого часу. Щодо дати виходу на роботу, то нею є наступний день після дня, коли дитині виповниться три роки. І якщо день народження дитини 27 квітня, то працівниця має вийти на роботу у перший робочий день після цієї дати ― тобто або 30 квітня (бо на 28 квітня у поточному році припадає Пасха, а 29 квітня автоматично буде вихідним днем (оскільки неробочий день припадає на неділю, вихідний переноситься на наступний після неробочого дня — таке перенесення відбувається автоматично і не потребує видання наказу роботодавця), або ж взагалі 2 травня (якщо на Вашому підприємстві за рекомендацією Уряду видано наказ про перенесення робочих днів у 2019 році, зокрема, про перенесення робочого дня з 30 квітня на 11 травня, то 30 квітня також буде вихідним днем, а 1 травня — знову святковий день(День праці)).

Підтвердженням такого «розрахунку» дня виходу на роботу Вашої працівниці є і положення ст. 2411 Кодексу законів про працю України, де вказано, що у разі, якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН